courierkrivbas (courierkrivbas) wrote,
courierkrivbas
courierkrivbas

Презентація нової книжки Григорія Гусейнова у Дніпропетровську

Прес-реліз
зустрічі з головним редактором журналу "Кур’єр Кривбасу", письменником, лауреатом Національної премії України імені Т.Шевченка
Григорієм Гусейновим
у Дніпропетровському національному університеті
та
Дніпропетровському обласному інституті
післядипломної педагогічної освіти
У рамках проведення презентації нової книжки
"Між часом і морем. Колекція невигаданих історій"
(видавництво "Ярославів Вал", 2013)
21 листопада 2013 року о 8.30
в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (вул. Свердлова, 70)
та
об 11.10 в національному університеті (пр. Гагаріна, 72), актова зала,
відбудеться зустріч з
автором книги, лауреатом Національної премії України ім.Т.Шевченка
Григорієм Джамаловичем Гусейновим
Григорій Гусейнов - головний редактор найбільшого та найвідомішого в Україні часопису "Кур’єр Кривбасу", заснованого у березні 1994 року. За дев’ятнадцятилітній період журнал здобув популярність у вітчизняного і зарубіжного читача. Вміщує твори художньої літератури, публіцистику, мемуаристику, статті з актуальних проблем суспільного життя, матеріали про духовне і національне відродження України, її історію, культуру, мистецтво. Представлено також твори репресованих і забутих авторів. Багато уваги приділено талановитим авторам-початківцям.
Нова книжка "Між часом і морем. Колекція невигаданих історій" складається з двох частин - "Тонка калинова гілка" та "Гість у царстві степу". Її можна витлумачити як спробу з’ясувати, чи насправді час всемірний, а вчора, сьогодні та завтра лише чергуються у безкінечному повторі, засвідчуючи плинність сущого, його випадковість та невизначеність. Варто змінити незначну деталь чи потрапити в неочікувану ситуацію, розкрити текст на хтозна-ким визначеній сторінці чи випадково зустріти невідому людину й раптом побачити себе або в далекому минулому, де ти не міг жити, або в майбутньому, ще більш загадковому.
...Степ - реальність, що стоїть поза звичайним побутуванням. Тут щохвилини, ніби в дитячій іграшці з кольоровими скельцями, відбуваються дивовижні метаморфози, безкінечний, фізично відчутний рух часу, ніким не зафіксований простір, що його в Степу не можна вважати матеріальним, а на додачу виникає бурхлива уява, яку для митця цей простір вивільняє.
...Ближче зійшлися Леонід Андреєв і Олександра Велигорська 1896 року, коли горизонти для молодого письменника неочікувано проясніли й він відчув під ногами твердий грунт. У цьому світі, виявляється, існує дивовижне створіння з бездонними очима - Шура Велигорська. Як казав Борис Зайцев, "нежная и тихая девушка". Здавалося, вона знала щось, чого не слід знати, неможливо знати. Й було це не за віком, ані за її долею. Вже тільки тому його життя віднині не могло залишатися пустелею, і це напевно. В щоденнику Леонід Андреєв записав: "По-моему, совершенно излишне рассказывать о том, как это случилось, что я полюбил Шурочку и сгораю так крепко. Почему все во мне тянется к Шурочке, как цветы к солнцу, и, как цветы без солнца, замирает без ласки?"
..."Зелена тема" мене займала багато літ, й оминути на краєзнавчих стежках емоційного дивака-одесита не міг за будь-яких обставин. Називали ентузіаста Аполлоном Олександровичем Скальковським (1808-1899). Він мав рідкісну працездатність, конкурувати з ним міг хіба один з його синів, Костянтин Скальковський (1843-1906). Не випадково, коли хлопець підріс, батько охоче брав його з собою в мандрівки. Згодом Скальковський-молодший став талановитим прозаїком та мемуаристом, одночасно чудовим організатором, службовцем-педантом. Він навіть генетичну здатність усіх російських канцеляристів неодмінно брати хабарі використав по-своєму, виявивши при цьому осібну шляхетність: гроші направляв літнім незабезпеченим актрисам. Його дитяча пам'ять зберегла безліч прикметних дорожніх подробиць, екзотичних одеських сюжетів, влучно зауважених ситуацій і деталей.
Запрошуємо на зустріч ЗМІ, всіх бажаючих, прихильників творчості,
де Ви зможете придбати книжки, виступити на презентації,
поспілкуватися з автором, узяти автограф.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments